5 powodów, dla których Twoja firma nie zarabia więcej

Firmowa strona internetowa to jedno z najlepszych narzędzi służących do pozyskiwania nowych klientów i rozwoju własnego biznesu. Niestety wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że jakość strony WWW (o ile taka strona w ogóle istnieje) ma kluczowe znaczenie w pozyskiwaniu klientów „zimnych”, czyli takich, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o firmie lub słyszeli bardzo mało. Poniżej przedstawiamy 5 głównych powodów, dlaczego brak strony internetowej powoduje, że klient korzysta z usług konkurencji i przez to TY nie zarabiasz więcej.

1.Klienci nie wiedzą, że Twoja firma istnieje

W dzisiejszych czasach prawie każdy traktuje Internet jako główne źródło informacji. Wiąże się to z tym, że naturalnym odruchem Twoich potencjalnych klientów jest uruchomienie strony Google i wpisanie w pole wyszukiwania nazwy usługi, której aktualnie potrzebują. Co dzieje się dalej? Jeśli nie masz strony WWW to klienci trafiają do konkurencji – odwiedzają kilka pierwszych stron i na podstawie subiektywnych odczuć dotyczących strony internetowej wybiorą firmę, z którą się skontaktują. Musisz wygrać 2 walki: pierwszą – o pozycję w wyszukiwarce Google i drugą – o zainteresowanie klienta swoją stroną WWW.

2. Nastawiasz się na klientów z najbliższej okolicy

Powszechnie uważa się, że najlepszy klient to ten z polecenia. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak obiektywnie rzecz ujmując – ile czasu musi upłynąć zanim Twój biznes będzie uzyskiwał satysfakcjonującą ilość zapytań z polecenia? Na taki efekt pracuje się latami, a ze względu na inne czynniki (np. liczbę mieszkańców) i tak nie ma pewności, że to zadziała. Znacznie prostsze jest pozyskanie klienta przez internet. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczął on „magię poleceń” np. 500 km od siedziby Twojej firmy. Przekonaj „zimnego” klienta, aby skorzystał z Twoich usług, a on z pewnością odwdzięczy się poleceniem. 

3. Utrudniasz życie swoim klientom

W przypadku gdy nie posiadasz firmowej strony internetowej, można bez problemu domyślić się jakie przeszkody napotyka potencjalny klient – nie dowie się czym się zajmujesz, jak się z Tobą skontaktować, gdzie można Cię spotkać, ani że w ogóle istniejesz. Wiele innych rzeczy możesz doczytać w pozostałych punktach z tej listy. Jeśli natomiast posiadasz już stronę firmową, to zastanów się, czy udostępniłeś swoim klientom możliwości, których oczekują, a których nie ma konkurencja? System rezerwacji terminów, formularz kontaktowy, czat na żywo – to wszystko staje się Twoją przewagą i stawia Cię na uprzywilejowanej pozycji w walce o klienta. 

4. Ignorujesz sygnały wysyłane przez swoich klientów

Każde działanie Twojego klienta w internecie może być rejestrowane. To, że gdzieś kliknął, coś polajkował, napisał albo to, że nie zrobił żadnej z tych rzeczy jest informacją zwrotną, z którą możesz (a nawet powinieneś!) coś zrobić. Może okazać się, że np. wiele osób rezygnuje z wysłania wiadomości, mimo nawigowania do podstrony z formularzem kontaktowym – dla usprawnienia działań można spróbować zmniejszyć liczbę wymaganych pól w formularzu, inaczej sformułować zaproszenie do kontaktu albo spróbować innego mechanizmu zabezpieczającego niż CAPTCHA (kod, który trzeba przepisać przy wysyłaniu wiadomości). Może się okazać, że kilka drobnych zmian spowoduje znaczny wzrost zainteresowania ofertą firmy. 

5. Zajmujesz się rzeczami niezwiązanymi z Twoim biznesem

Częstym błędem przedsiębiorców jest chęć poznania wszystkich dziedzin okołobiznesowych. Zamiast skupienia się na udoskonalaniu procesów wewnątrz firmy, biznesmen poświęca czas na opanowanie podstaw księgowości, czytanie prawa pracy, reklamę, czy (o zgrozo!) samodzielne wykonanie strony internetowej. Właściciel warsztatu samochodowego próbujący przerobić materiał ze studiów prawniczych? Właścicielka salonu kosmetycznego na bieżąco śledząca nowinki podatkowe, aby niczego nie przeoczyć? Budowlaniec, tworzący własną stronę internetową i wydający tysiące złotych w reklamę, która trafia do niewłaściwych osób? To absurdalne. Dzisiaj liczy się profesjonalizacja rynku – rób to na czym się znasz, a resztę zleć na zewnątrz i kontroluj.

Firmowa strona internetowa ma za zadanie przyciągnąć klientów do biznesu – im więcej klientów, tym większy zysk. Ta zasada sprawdza się nie tylko w skalowalnych biznesach takich jak np. sklep internetowy. Nawet jeśli rodzaj działalności powoduje, że w jednym momencie obsługuje się ograniczoną ilość klientów (np. fryzjer – nie może strzyc kilku osób jednocześnie), to przy dużym zainteresowaniu możesz podnieść swoje ceny. 

Bądź najlepszy w swoim fachu, a zdobycie klientów i reprezentację firmy w internecie pozostaw nam – Weberio7 to najlepszy partner w biznesie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (+48 739 902 055) lub mailowego (kontakt@weberio7.pl) – umówimy się na bezpłatną konsultację i ustalimy jak moglibyśmy rozwinąć Twój biznes.

Polub nasz fanpage

Napisz do nas!

Odpowiemy na wszystkie pytania i dokonamy bezpłatnej wyceny. Wystarczy jedna wiadomość, aby rozpocząć nowy etap Twojej działalności. 

Tel: +48 739 902 055
E-mail: kontakt@weberio7.pl

1 + 11 =